Preuzmite našu aplikaciju, Dnevno.me - Tvoja dobra navika! App store | Play Store

ŠAMPION SIGURAN ''POD MALIM BRDOM''

Budućnost na krilima Zorana Petrovića savladala Petrovac

02.04.2022 11:45h

02.04.2022 14:05h

Fudbaleri Budućnosti savladali su ''pod Malim brdom'' ekipu Petrovca, u 27. kolu Telekom Prve CFL - 2:0.

Poslije neočekivanog poraza od Jezera (2:1), aktuelni šampion pokazao je pravu reakciju na teškom gostovanju.

Istina, imala je Budućnost momente loše igre, naročito na startu drugog poluvremena, ali utisak je da je rutinski stigla do pobjede.

Nakon početne terenske inicijative, ''plavi'' su iz prve prilike stigli do gola.

Igrao se 16. minut, Miloš Raičković je poslao sjajan pas sa Zorana Petrovića koji je rutinski savladao Radulovića - 0:1.

Pokušao je Petrovac nakon primljenog gola da prenese težište igre na polovinu gostiju, donekle mu je to i uspjelo, ali su se gosti veoma brzo oslobodili određenog pritiska, pa promjene rezultata do poluvremena nije bilo.

Početak drugog dijela igre pripao je Petrovcu.

Domaćin je bio bolji, preko Boričića, Ivanovića i Perovića je propustio tri sjajne prilike, a onda je u 66. minutu stigla kazna.

Poslije drugog gola gostiju, Petrovac se otvorio, pokušao da se vrati, ali je Budućnost dosta dobrom igrom u odbrani bez ikakvih problema sačuvala stečenu prednost i uknjižila nova tri boda.

Tekstualni prenos utakmice iz Petrovca mogli ste pratiti na našem portalu.

KRAJ MEČA U PETROVCU. Pobjeda Budućnost 2:0!

Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

86. minut - Utisak je da su se predali domaći igrači. Podgoričani su spustili ritam igre i mirno čekaju kraj meča...

79. minut - Pokušavaju domaći da naprave pritisak, da se vrate u meč. Ipak, Budućnost sigurnom i disciplinovanom igrom čuva lijepu prednost.

72. minut - Mnogo bolji i otovreniji fudbal igra se nakon drugog gola gostiju...

66. minut - Gooooool! Ponovo Zoran Petrović! Budućnost vodi 2:0.

Stigla je Petrovčane surova kazna. Ražnatović je ubacio loptu sa lijeve strane, Mijović je propustio, a onda je Petrović ubacio u gol.

64. minut - Petrovac bolji, Budućnost u nastavku bezopasna.

Perović je na isteku 63. minuta propustio kolosalnu priliku. Nakon odbijene lopte fudbaler domaćih je sa pet metara prebacio gol, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

60.  Ivanović je dobro šutirao iz slobodnog udarca, Pavličić je odbio loptu, a nakon toga su Petrovčani tražili jedanaesterac. Međutim ta situacija nije bila baš najjasnija, a Dabanović je samo pokazao da se igra nastavi.

Negodovali su Petrovčani, a glavni sudija meča je zbog oštrih protesta isključio nekoga sa klupe domaće ekipe.

56. minut - Umalo poravnanje. Zvrko je ubacio lotpu za Boričića čiji udarac sjajno brani Pavličić.

50. minut - Miran početak nastavka. Budućnost je imala jedan ''slobodnjak'' iz dobre pozicije, ali nije bilo veće opasnosti za golmana domaćih Radulovića.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

KRAJ PRVOG DIJELA U PETROVCU! Budućnost golom Zorana Petrovića u 16. minutu zasluženo vodi sa 1:0.

40. minut - Budućnost u finiš prvog poluvremena ulazi sa minimalnom prednošću.

35. minut - Zvrko se iznenanada našao u dobroj situaciji, ali je napadač domaćih loše šutirao pa je lopta završila daleko iznad gola.

34. minut - Relativno brzo se Budućnost oslobodila pritiska Petrovca i ponovo ima terensku inicijativu.

28. minut - Period igre koji pripada domaćinu.

U međuvremenu, Petrovčani su izveli jedan korner, a Dabanović je nakon jednog starta dodijelio žuti karton fudbaleru Budućnosti, Ćukoviću.

22. minut - Petrovčani pokušavaju da prenesu težište igre na stranu gostiju, ali ''plavi'' bez problema kontrolišu dešavanja na terenu.

16. minut - Goooooool! Zoran Petrović je strijelac, Budućnost vodi.

Predivan je to bio pas Raičkovića i sigurna realizacija Petrovića.

9. minut - Velika šansa za domaćina. Lopta je ubačena sa desne strane od strane Perovića, Bašić je šutirao, ali je Pavličić odbranio.

7. minut - Uvodni minuti prolaze u inicijativi gostiju. Za sada bez uzbuđenja.

1. minut - Meč u Petrovcu, pred oko 200 gledalaca, je počeo.